www.przemysl-polska.com
NORD Drivesystems

Napędy dostosowane do obsługi materiałów sypkich

Firma NORD DRIVESYSTEMS oferuje odpowiednie napędy do przenośników taśmowych, podnośników kubełkowych i innych systemów transportowych używanych do obsługi różnych rodzajów materiałów sypkich.

Napędy dostosowane do obsługi materiałów sypkich
NORD-MAXXDRIVE-XT.jpg: Przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE® XT są zoptymalizowane do zastosowań wymagających niskich przełożeń w połączeniu z dużymi mocami Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS

Czy to piasek, węgiel, czy też zboże lub cukier - dość znaczna część towarów przewożonych transportem drogowym, wodnym i kolejowym to materiały sypkie. Ta szeroka gama różnych materiałów pokazuje, jak różnorodne są wymagania dotyczące układów napędowych podczas transportu towarów masowych.

»Nasze Kierownictwo Sektora Przemysłu ma rozległą wiedzę na temat obsługi towarów masowych i jest dobrze zaznajomione z wymaganiami branży”, wyjaśnia Jörg Niermann, szef marketingu w firmie NORD. Specjalista w dziedzinie napędów oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb systemy napędowe do systemów transportowych, takich jak przenośniki taśmowe, przenośniki kubełkowe i przenośniki ślimakowe. »Nasze portfolio obejmuje bardzo wytrzymałe systemy napędowe do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, a także w wersjach przeciwwybuchowych i ułatwiających zachowanie higieny.»

Kompleksowy system modułowy
Aby dostosować systemy do wszystkich zastosowań, eksperci branżowi korzystają z wszechstronnego systemu modułowego NORD. Obejmuje on komponenty, takie jak przetwornice częstotliwości, silniki, przekładnie, sprzęgła i hamulce, a także wentylatory, ramy i ograniczniki, które są indywidualnie dopasowywane. Podstawą wielu zastosowań jest przekładnia przemysłowa serii MAXXDRIVE®. Te przekładnie, które są instalowane w jednoczęściowych obudowach UNICASE, są dostępne w jedenastu rozmiarach z momentem obrotowym do 282 000 Nm.

Dla przemysłu materiałów sypkich firma NORD opracowała specjalną przekładnię przemysłową MAXXDRIVE® XT. Zakresy mocy i prędkości obrotowych zoptymalizowanych pod kątem zastosowania dwustopniowych przekładni kątowych zostały zaprojektowane do zastosowań wymagających niskich przełożeń w połączeniu z dużymi mocami. Solidna konstrukcja sprawia, że MAXXDRIVE ® XT jest odporny na zabrudzenia i niezawodny w trudnych warunkach pracy. Specjalna koncepcja uszczelnienia ogranicza konserwację. Duże łożyska wałeczkowe i rozstaw osi zwiększają nośność i żywotność komponentów.

Ekspertyza i wsparcie na całym świecie
W zastosowaniach o mniejszej skali stosowane są motoreduktory NORD, które zostały zoptymalizowane pod kątem efektywności energetycznej. Dzięki głębokiej wiedzy branżowej, doświadczeniu w zakresie zastosowań i wsparciu technicznemu firma NORD opracowuje indywidualne rozwiązania napędowe do wszystkich typów zastosowań w zakresie obsługi materiałów luzem, zapewniając ogólnoświatowe wsparcie operatorom systemów w zakresie magazynowania, przenoszenia, ważenia, dozowania, załadunku i rozładunku.

https://www.nord.com/pl/kampanie/branze/przemysl-zbozowy-2022.jsp

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP