www.przemysl-polska.com
RAYTEK

Bezkontaktowy pomiar temperatury w procesach obróbki cieplnej

Firmy Raytek i Ircon na wystawie METEC-THERMPROCESS 2015 Berlin – Na tegorocznej wystawie METEC-THERMPROCESS eksperci w zakresie bezkontaktowego pomiaru temperatury w podczerwieni, firmy Raytek i Ircon zaprezentują rozbudowaną ofertę pirometrów dla przemysłu metalurgicznego (hala 9, stoisko B73). Mierząc promieniowanie podczerwone generowane przez oddalony obiekt, pirometr jest w stanie niezawodnie monitorować temperaturę produktów i procesów przemysłowych w zakresie do 3000°C. Na wystawie prezentowane będą pirometry ręczne i stacjonarne wraz z akcesoriami oraz szeroka gama produktów począwszy od sensorów OEM o rekordowo małych wymiarach po precyzyjne systemy obrazowania termicznego. Konsultanci będą doradzali klientom optymalne systemy pomiarowe dla konkretnych zastosowań. Raytek i Ircon dostarczają przyrządy dostosowane do wszystkich scenariuszy pomiarowych, w tym wymagających sygnałów wyjściowych analogowych lub cyfrowych, a także dla środowisk automatyki korzystających z różnych interfejsów fieldbus lub protokołów przemysłowego Ethernetu.

Bezkontaktowy pomiar temperatury w procesach obróbki cieplnej
Fot.: Pirometry w wersji rugged dla środowisk wysokotemperaturowych

Najnowszą pozycją dostępną w ramach tej rodziny produktów są ręczne termometry na podczerwień Raynger 3i Plus, zaprojektowane do szczególnie wymagających środowisk wymagających pomiaru temperatury w zakresie do 3000°C. Ich duża rozdzielczość optyczna zapewnia dokładne wyniki pomiarów temperatury prowadzonych na duże odległości. Odporny na wysokie temperatury detektor ostrzegawczy “Red Nose” zwiększa bezpieczeństwo użytkownika. Dwa systemy celowania, z podwójnym laserem oraz optyczny, w którym plamka celownika jest widoczna nawet na tle obiektów rozgrzanych do czerwoności, czynią przyrząd idealnym do pierwotnych i wtórnych procesów obróbki metali.

Szeroka oferta pirometrów stacjonarnych obejmuje modele jedno- i dwubarwowe oraz światłowodowe nadające się do zastosowań w ekstremalnych, przemysłowych środowiskach pracy. Ich instalacja w lokalizacjach zdalnych lub trudno dostępnych nie jest problemem, gdyż dostarczane przez producenta oprogramowanie pozwala na przeprowadzanie konfiguracji sensora z komputera PC. Zintegrowana funkcja autodiagnostyki zapewnia stałą dokładność pomiaru. Trzy systemy celowania, optyczny, laserowy i/lub wideo ułatwiają montaż przyrządu. Zmotoryzowany układ regulacji ostrości umożliwia zdalną regulację ogniskowej. Dzięki dostarczanym akcesoriom chłodzącym dopuszczalny zakres temperatur pracy tych przyrządów sięga nawet +315°C temperatury otoczenia.

Linia produktów Raytek MI3 obejmuje najmniejszy na świecie autonomiczny pirometr o długości 28 mm i średnicy 14 mm. Sensory MI3 wytrzymują temperaturę otoczenia do +180°C bez układów chłodzenia. Dwa modele o krótkiej długości fali zapewniają precyzyjny pomiar temperatury na powierzchniach odbijających światło i z tego powodu lepiej nadają się do procesów obróbki arkuszy metalowych od standardowych sensorów na podczerwień. Pirometry MI3 występują również w wersjach z certyfikatami ATEX i IECEx dopuszczającymi je do zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem.

Systemy skanowania liniowego firm Raytek i Ircon, generujące obrazy termiczne procesów w czasie rzeczywistym, nadają się do monitorowania procesów produkcji ciągłej i seryjnej (wsadowej). Zapewniają szerokie pole widzenia, wynoszące 90°. Zawierają wbudowany laserowy układ celowania, chłodzenia wodnego i oczyszczania soczewki, dzięki czemu mogą być stosowane w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych. Przy maksymalnej rozdzielczości optycznej wynoszącej 200:1, szybkości skanowania do 150 linii na sekundę i 1024 punktom pomiarowym na linię, są to jedne z najszybszych i najbardziej precyzyjnych systemów obrazowania termicznego dostępnych na rynku. Nawet najmniejsze anomalie termiczne i punkty gorąca są przez nie wykrywane i wyświetlane w czasie rzeczywistym.

Firmy Raytek i Ircon na wystawie METEC-THERMPROCESS
Düsseldorf, Niemcy
16 – 20 czerwca, 2015
hala 9, stoisko B73

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP