www.przemysl-polska.com
NORD Drivesystems

NORD DRIVESYSTEMS na targach interpack 2023 Wysokowydajne rozwiązania napędowe dla przemysłu opakowaniowego

Na targach Interpack w Dusseldorfie, w dniach od 4 do 10 maja 2023 r. specjalista od napędów, firma NORD DRIVESYSTEMS , zaprezentuje swoje szerokie portfolio produktów i ogromną wiedzę specjalistyczną w branży opakowań.

NORD DRIVESYSTEMS na targach interpack 2023 Wysokowydajne rozwiązania napędowe dla przemysłu opakowaniowego
NORD-NORDAC-ON-versions.jpg: Jeden falownik, dwie wersje: NORDAC ON do użytku z silnikami asynchronicznymi (pierwszy plan) i NORDAC ON+ do połączenia z silnikami synchronicznymi (tło) Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS

Niezależnie od tego, czy chodzi o opakowanie podstawowe, wtórne czy końcowe: na wszystkich etapach procesu pakowania firma NORD DRIVESYSTEMS wdraża ekonomiczne, zrównoważone i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania napędowe, które optymalnie spełniają odpowiednie wymagania specyficzne dla danego zastosowania, a jednocześnie mogą przyczynić się do do znacznego obniżenia całkowitego kosztu posiadania (TCO). Odwiedź stoisko NORD C26 w hali 6 na targach Interpack, aby dowiedzieć się, co to oznacza dla niestandardowych zastosowań. Północnoniemiecki specjalista od napędów zaprezentuje swoje modułowe produkty i swoją ogromną wiedzę w dziedzinie automatyzacji pakowania. Do najważniejszych elementów wystawy należą zdecentralizowany przetwornica częstotliwości NORDAC ON/ON+, silnik synchroniczny IE5+, opatentowany motoreduktor DuoDrive oraz system zabezpieczenia powierzchni aluminiowych nsd tupH .

NORDAC ON/ON+: zdecentralizowana przetwornica częstotliwości ze zintegrowanym interfejsem Ethernet
Zdecentralizowana przetwornica częstotliwości NORDAC ON/ON+charakteryzuje się zintegrowanym interfejsem Ethernet (Profinet , EtherNet /IP i EtherCAT można ustawić za pomocą parametrów), pełną możliwością podłączania i bardzo kompaktową konstrukcją. Inteligentne falowniki idealnie nadają się do integracji z maszynami pakującymi, oszczędzając miejsce, a także obszerne okablowanie silnika wymagane w przypadku scentralizowanych przetwornic częstotliwości. Dostępne są dwie wersje: NORDAC ON został zaprojektowany do użytku z silnikami asynchronicznymi, natomiast NORDAC ON+ jest przeznaczony do współpracy z wysokosprawnymi silnikami synchronicznymi IE5+.


NORD DRIVESYSTEMS na targach interpack 2023 Wysokowydajne rozwiązania napędowe dla przemysłu opakowaniowego
NORD-IE5plus-motor.jpg: Wydajność na nowym poziomie: generacja silników IE5+ firmy NORD Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS

Generacja silników IE5+: Wydajność na nowym poziomie
Dzięki silnikowi synchronicznemu IE5+ firma NORD wyznacza nowe standardy efektywności energetycznej. Dzięki technologii silnika synchronicznego z magnesami trwałymi (PMSM) osiąga on sprawność do 95 procent – i to względnie stałą w szerokim zakresie prędkości i momentu obrotowego. W ten sposób silnik IE5+ zapewnia optymalne zużycie energii w zakresie częściowego obciążenia i częściowej prędkości, a nawet przewyższa najwyższą zdefiniowaną klasę efektywności energetycznej IE5.


NORD DRIVESYSTEMS na targach interpack 2023 Wysokowydajne rozwiązania napędowe dla przemysłu opakowaniowego
NORD-DuoDrive.jpg: Dzięki zintegrowaniu silnika i przekładni w jednej obudowie, DuoDrive jest bardzo lekki i kompaktowy, w połączeniu z bardzo dużą gęstością mocy Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS

DuoDrive : Bezproblemowa integracja przekładni i silnika
Opatentowany DuoDriveto rewolucyjna koncepcja zintegrowanej przekładni/silnika, która obejmuje zakresy mocy do 3 kW. Łączy w sobie wysokowydajny silnik IE5+ i jednostopniową przekładnię walcową w jednej obudowie. Stały moment obrotowy silnika w szerokim zakresie prędkości pozwala na stałą redukcję wariantów i redukcję kosztów eksploatacji. Wraz z prostym uruchomieniem typu plug-and-play skutkuje to znaczną redukcją całkowitego kosztu posiadania (TCO) w porównaniu z istniejącymi systemami napędowymi. Niewentylowana konstrukcja zmywalna z gładkimi powierzchniami spełnia najsurowsze wymagania higieniczne i zapewnia optymalne czyszczenie.


NORD DRIVESYSTEMS na targach interpack 2023 Wysokowydajne rozwiązania napędowe dla przemysłu opakowaniowego
NORD-surface- Treatment-nsd-tupH.jpg: Obróbka powierzchni nsd tupH oferowana przez firmę NORD to doskonała ochrona przed korozją przekładni, silników o gładkiej powierzchni, przetwornic częstotliwości i rozruszników silników w obudowach zoptymalizowanych pod kątem zmywania, odlewanych z aluminium. Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS

Obróbka powierzchni nsd tupH : alternatywa dla stali nierdzewnej 
Obróbka powierzchni nsd tupH jest dostępna dla NORDAC ON/ON+, a także silnika synchronicznego IE5+ i motoreduktora DuoDrive . Dzięki specjalnej metodzie powierzchnia staje się odporna na korozję i twardsza, a aluminium zachowuje się jak stal nierdzewna pod względem ochrony przed korozją. Nie jest to powłoka, ale obróbka powierzchni, która tworzy warstwę ochronną trwale związaną z materiałem podłoża. Więc nic nie może się odkleić ani złuszczać. Napędy są łatwe w czyszczeniu i w dużej mierze odporne na działanie kwasów i zasad.

NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje te i inne rozwiązania napędowe od 4 do 10 maja 2023 r. na targach interpack w Dusseldorfie. Firmę znajdziesz na stoisku C26 w hali 6


  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP