www.przemysl-polska.com
NORD Drivesystems

NORD rekomenduje napędy do niemieckiego programu finansowania Wydajne napędy się opłacają

NORD DRIVESYSTEMS wspiera firmy w podejmowaniu stosowania wysokowydajnych silników elektrycznych finansowanych w ramach Niemieckiego programu Federalnego Urzędu ds. Gospodarki i Kontroli Eksportu (BAFA), a tym samym w podejmowaniu ważnego kroku w kierunku efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Dostępne jest finansowanie zarówno napędów w nowych zakładach, jak i konwersji na bardziej wydajne systemy, przy czym pokrywane jest do 40 procent kosztów inwestycji.

NORD rekomenduje napędy do niemieckiego programu finansowania Wydajne napędy się opłacają
NORD-IE5plus-Motor.jpg: NORD zaleca wydajne produkty, takie jak silniki IE5/IE5+ do kwalifikujących się systemów napędowych Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS

Przemysł zużywa około 70 procent energii elektrycznej zużywanej w Niemczech. W rezultacie w ramach federalnego programu finansowania efektywności energetycznej w gospodarce (EEW) opracowano cztery moduły mające na celu poprawę efektywności w Niemczech. Dla firm, które dążą do wyższej efektywności energetycznej poprzez innowacyjne silniki elektryczne i układy napędowe, istotny jest moduł 1 dla silników i napędów elektrycznych oraz moduł 4 dla systemów ogólnych. »Wielu naszych klientów nie ma świadomości, że modernizacja podzespołów i układów napędowych kwalifikuje się, dlatego oferujemy wsparcie w tym zakresie” – mówi Jörg Niermann, dyrektor ds. marketingu w NORD DRIVESYSTEMS. »Postrzegamy finansowanie rządowe jako doskonałą okazję dla firm, aby stały się bardziej zrównoważone i ekonomiczne dzięki zarządzalnym inwestycjom.

Minimalne wymagania techniczne dotyczące finansowania:
• Dla znamionowych mocy wyjściowych od 0,12 kW do 0,75 kW obowiązują wymagania klasy sprawności IE4 i wyższej
• Dla znamionowych mocy wyjściowych od 0,75 kW do 1000 kW obowiązują wymagania klasy sprawności IE5 i wyższej
• Dla znamionowych mocy wyjściowych powyżej 1000 kW obowiązuje nominalna minimalna sprawność 96,8 procent
• W przypadku silników o mocy znamionowej do 1000 kW włącznie, które nie podlegają żadnym ustawowym kryteriom sprawności, obowiązują wymagania klasy sprawności IE5

wielkości firmy
Wysokość dofinansowania zależy od wielkości firmy. Finansowanie MŚP w module 1 skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zatrudniających do 249 pracowników i osiągających maksymalny obrót w wysokości 50 milionów euro. Pokrywa 40 procent kosztów kwalifikowanych do maksymalnej kwoty 200 000 EUR. Uczestnictwo w programie jest możliwe przy inwestycjach zaczynających się od 2000 €. W przypadku firm, które nie należą do kategorii MŚP, pokrywane jest 30 procent kosztów kwalifikowalnych – do maksymalnej kwoty 200 000 EUR – przy tej samej minimalnej inwestycji. W module 4 MŚP otrzymują 900 euro za tonę zaoszczędzonego CO2 rocznie i pokrywane jest maksymalnie 40 procent kosztów kwalifikowalnych, natomiast podmioty niebędące MŚP otrzymują 500 euro za tonę zaoszczędzonego CO2 i maksymalnie 30 procent kosztów kwalifikowalnych.

NORD zaleca odpowiednie napędy
NORD analizuje rzeczywistą sytuację na miejscu i zaleca kwalifikujący się układ napędowy. Następnie NORD oferuje możliwość skontaktowania klienta z doradcą energetycznym, który przeprowadzi firmę przez cały proces aplikacyjny – koszty pokrywane są w ramach programu dofinansowania.

Tytuł meta: Wydajne napędy firmy NORD się opłacają
Metaopis: NORD wspiera swoich klientów w uczestnictwie w programie finansowania wydajniejszej technologii napędowej. Dowiedz się więcej.
Słowa kluczowe: Napędy, technologia napędowa, układy napędowe, IE4, IE5, IE5+, silniki synchroniczne, program dofinansowania , doradztwo energetyczne, silniki elektryczne, efektywność energetyczna  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP