www.przemysl-polska.com
NORD Drivesystems

Większa sprawność prostych silników - firma NORD przedstawia znacznie zmieniony jednofazowy silnik asynchroniczny

Specjalista w dziedzinie napędów, firma NORD DRIVESYSTEMS, jest znana ze swoich silników IE4 i IE5, ale oferuje również niezawodne rozwiązania dla niższych zakresów wydajności. Nowy jednofazowy silnik asynchroniczny ma nie tylko ulepszoną konstrukcję, ale także wyższą sprawność o jedną klasę.

Większa sprawność prostych silników - firma NORD przedstawia znacznie zmieniony jednofazowy silnik asynchroniczny
NORD-jednofazowy-asynchroniczny-motor-1.jpg: Nowy, gruntownie zmieniony jednofazowy silnik asynchroniczny firmy NORD odpowiada teraz klasie sprawności IE2 Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS

Dla dostawców dla branży budowlanej, spożywczej i rolniczej oraz operatorów parków rozrywki atrakcyjną ofertą jest nowy jednofazowy silnik asynchroniczny firmy NORD DRIVESYSTEMS. Firma gruntownie zrewidowała swój dotychczasowy jednofazowy silnik asynchroniczny.

Odpowiada klasie efektywności IE2
Nowy jednofazowy silnik asynchroniczny może być używany w zakresie mocy od 0,12 do 1,5 kW, jak poprzednio, ale teraz odpowiada klasie sprawności IE2 zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ekoprojektu 2019/1781. Nowy przekaźnik elektroniczny zastępuje poprzedni mechaniczny. Odświeżony został również design oraz zamontowano kondensatory w skrzynce zaciskowej. W związku z tym silnik jest teraz zgodny z klasą ochrony IP66 i jest zabezpieczony przed wnikaniem pyłu i wody.

»W przypadku prostych zastosowań, na przykład w mobilnych betonomieszarkach lub pompach, nasze zmodyfikowane jednofazowe silniki asynchroniczne są ekonomicznym i wydajnym rozwiązaniem napędowym«, podkreśla Jörg Niermann, szef marketingu w firmie NORD. Silnik jest również bardzo praktyczny - jest dopuszczony do użytku w wielu regionach świata dzięki certyfikacji zgodnie z europejskim znakiem CE, chińskim standardem CCC oraz znakiem UKCA dla Wielkiej Brytanii.


Większa sprawność prostych silników - firma NORD przedstawia znacznie zmieniony jednofazowy silnik asynchroniczny
NORD-jednofazowy-asynchroniczny-motor-2.jpg: W ramach odświeżenia projektu w skrzynce zaciskowej jednofazowego silnika asynchronicznego zamontowane zostały kondensatory. Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS


  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP