www.przemysl-polska.com
Pilz News

System radarowy PSENradar firmy Pilz

Nowe zastosowania dzięki rozszerzonemu polu widzenia i łączności w standardzie FSoE – bezpieczna praca w najbardziej wymagającym środowisku.

System radarowy PSENradar firmy Pilz

System radarowy PSENradar firmy Pilz pozwala na monitorowanie stref ochronnych i może zostać wdrożony w wymagającym środowisku na potrzeby dodatkowych zastosowań: dzięki funkcjom rozszerzonego pola widzenia czujniki radarowe można łatwiej zintegrować z różnymi środowiskami produkcyjnymi. Elastyczność wynikająca z regulowanego pola widzenia to źródło wielu korzyści szczególnie w warunkach ograniczeń przestrzennych. Możliwe jest teraz także podłączenie do otwartego protokołu bezpieczeństwa Safety over EtherCAT FSoE przy mniejszych nakładach pracy związanej z okablowaniem i niższych kosztach.

Oprócz dostępnych czujników radarowych o zasięgu wykrywania od 0 do 5 metrów dostępny jest teraz nowy czujnik PSEN rd1.2 sensor F-FOV LR o zasięgu od 0 do 9 metrów. Zapewnia on skuteczną ochronę rozwiązań mobilnych.

Wiele stref ochronnych = większa produktywność
Nowością w obu urządzeniach są opcje elastycznej konfiguracji stref ochronnych: oprócz strefy symetrycznej można teraz konfigurować także strefy asymetryczne i tunelowe. Dzięki temu system PSENradar może być niezawodnie wykorzystywany w różnych środowiskach produkcyjnych. Oszczędza on również miejsce w obszarze produkcyjnym, zwłaszcza w przypadku ciasnych pomieszczeń, na przykład takich, w których maszyny znajdują się blisko siebie lub tuż obok przejść. W związku z tym, że ustawienia pola widzenia można konfigurować zgodnie z indywidualnymi potrzebami, czujnik radarowy można zlokalizować w dogodnym miejscu bez wpływu na działalność produkcyjną. Przekłada się to nie tylko na większe bezpieczeństwo w trudnych warunkach, ale także na większą produktywność.

Łączność z radarem
Wspólnie z konfigurowalnym sterownikiem PNOZmulti2 firmy Pilz PSENradar oferuje bezpieczne kompletne rozwiązanie do monitorowania stref ochronnych – w tym bezpieczną transmisję danych w standardzie FSoE w ramach systemu EtherCAT. Nowa jednostka analizująca systemu radarowego PSENradar obsługuje standard FSoE zgodnie z normą IEC 61508 w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem do poziomu SIL 3. Skonfigurowane jako jednostka FSoE-MainInstance (FSoE Master) urządzenie PNOZmulti 2 zapewnia monitorowanie wszystkich funkcji bezpieczeństwa rozwiązania wykorzystującego radar oraz tworzy połączenia z jednostkami FSoE SubordinateInstances (FSoE Slave) w sieci.

Kompletny zestaw obejmujący sterownik bezpieczeństwa PNOZmulti 2 jako jednostkę FSoE-MainInstance oraz system radarowy umożliwia łatwe wdrożenie bezpiecznej sieci w oparciu o pojedynczy przewód – przy minimalnym wysiłku w zakresie okablowania.

www.pilz.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP