www.przemysl-polska.com
PEPPERL+FUCHS PROCESS AUTOMATION

Zmiana zasad gry w przemyśle przetwórczym:

Ethernet-APL.

Zmiana zasad gry w przemyśle przetwórczym:


Jeden kabel do transmisji danych i zasilania.

Kluczowa technologia Ethernet-APL spełnia wszystkie obietnice i wprowadza cyfryzację do każdego zakątka zakładu przetwórczego: szybka transmisja dużych ilości danych jest łatwa i może być realizowana również w obszarach zagrożonych wybuchem.

Transmisja ogromnych ilości danych na duże odległości z prędkością 10 Mbps jest co najmniej 300-krotnie szybsza niż w przypadku obecnych technologii, takich jak HART czy magistrale fieldbus. Użytkownicy mogą zatem uzyskiwać dostęp do informacji z urządzeń, które można łatwo diagnozować i konfigurować.

Switch Ethernet-APL Rail - będący najnowszą innowacją FieldConnex - umożliwia kilku aplikacjom jednoczesne wysyłanie zapytań o informacje z urządzeń zdalnych. Diagnostyka poprzez samą warstwę fizyczną umożliwia wykrycie i wyeliminowanie stopniowego pogarszania się jakości instalacji i zwiększania ilości błędów. Ogólnie rzecz biorąc, technologia Ethernet APL pomaga utrzymać jakość produkcji i dostępność zakładu na wysokim poziomie. Switch raportuje również wyniki pomiarów z warstwy fizycznej do instalacji światłowodowej.

Specjalnie opracowane moduły SFP łączą switch z siecią za pomocą kabli światłowodowych jedno- i wielomodowych. Obsługują kable o długości do 30 km. Uzyskały certyfikat jako akcesoria do współpracy ze switchem i mogą być instalowane w strefach Zone 2/Div. 2.


Zmiana zasad gry w przemyśle przetwórczym:
Switch fieldbus z Ethernetem-APL i Profibus PA – koncentrator danych na terenie zakładu przemysłowego

Na targach ACHEMA 2024 firma Pepperl+Fuchs zaprezentowała najnowsze produkty infrastrukturalne do wszystkich typów sygnałów, począwszy od barier iskrobezpiecznych i modułów zdalnych wejść/wyjść po magistralę fieldbus i Ethernet APL. Zespół wsparcia będzie towarzyszył planistom i użytkownikom końcowym na drodze do implementowania aplikacji IIoT. Nowy format wydarzenia ruszył także we Frankfurcie. „Ethernet-APL Expert Talk” umożliwia różnym producentom i użytkownikom wyrażanie swoich opinii. Eksperci opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z wyzwaniami, rozwiązaniami, korzyściami i możliwościami związanymi z Ethernet-APL.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP