www.przemysl-polska.com

„Ramię” w ramię z człowiekiem – Lexium Cobot od Schneider Electric dla zakładów przemysłowych

Elastyczność, bezpieczeństwo i wydajność: Lexium Cobot jako inteligentne rozwiązanie wspierające automatyzację, redukcję przestojów i optymalizację procesów w zakładach przemysłowych.

  www.se.com
„Ramię” w ramię z człowiekiem – Lexium Cobot od Schneider Electric dla zakładów przemysłowych

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zakresie zarządzania energią i automatyzacji, wprowadził na rynek technologię Lexium Cobot – to urządzenia współpracujące, oparte na zaawansowanej robotyce przemysłowej i automatyce nowej generacji. Zostało ono zaprojektowane do ścisłej współpracy z ludźmi, wykonując wyjątkowo precyzyjne i staranne ruchy, przy użyciu dynamicznego monitorowania momentu obrotowego i prędkości.

Bezpieczeństwo, produktywność i kompatybilność
Opracowany w celu poprawy produktywności i bezpieczeństwa zakładu produkcyjnego, Lexium Cobot pomaga zminimalizować przestoje spowodowane niedoborem siły roboczej, które mogą prowadzić do obniżenia wydajności produkcyjnej w fabrykach nawet o 20%. Charakterystyka technologii Lexium Cobot pozwala na zróżnicowane zastosowania, które nie były możliwe przy użyciu konwencjonalnych robotów przemysłowych.

Wszystkie modele Lexium Cobot posiadają funkcje wykrywania kolizji i zagrożeń, aby zapewniać bezpieczeństwo przede wszystkim ludziom, ale także urządzeniom. Ich zaokrąglone krawędzie i niska waga dodatkowo zmniejszają ryzyko wystąpienia jakichkolwiek obrażeń personelu. W zależności od zastosowania i oceny ryzyka, ich wykorzystanie może wyeliminować potrzebę dodatkowego sprzętu zabezpieczającego, a tym samym zajmować o 30-40% mniej miejsca niż tradycyjne roboty przemysłowe. Cobota z serii Lexium można również szybko zintegrować z obecnymi liniami technologicznymi, oszczędzając czas i dodatkowe nakłady.

Nowe możliwości w zakresie wydajności
Dzięki prostemu programowaniu, szybkiej konfiguracji, łatwości użytkowania i prostocie w szkoleniu operatorów, wysoka wydajność Lexium Cobot wspiera firmy produkcyjne i zakłady przemysłowe w osiągnięciu szybszego zwrotu z inwestycji w cyfrową modernizację. Koszty inwestycyjne związane z Cobotami są niższe niż w przypadku innych rozwiązań, ponieważ wdrożenie wymaga minimalnych zmian w istniejących układach produkcyjnych. Dodatkowo, Coboty z serii Lexium są rozwiązaniem z jednym z najmniejszych śladów węglowych na rynku. Płynna integracja z EcoStruxure, czyli otwartą i interoperacyjną platformą Schneider Electric z obsługą IoT, typu plug-and-play, skraca czas projektowania, opracowania i uruchamiania rozwiązania, dzięki czemu proces implementacji jest wyjątkowo prosty i szybki.

Coboty Lexium mogą pracować w samodzielnych konfiguracjach, dzięki czemu idealnie nadają się do środowisk produkcyjnych, współpracując z ludźmi w celu ułatwienia realizacji bardziej obciążających, powtarzalnych lub złożonych zadań. Charakteryzują się również znacznym potencjałem obciążeniowym i różnymi opcjami programowania.

Główne cechy rozwiązania:
  • Duży udźwig - pięć wersji cobotów różni się rozmiarem i promieniem roboczym, z udźwigiem od 3 do 18 kg. Dzięki obsłudze powtarzalnych zadań, operatorzy są mniej obciążeni pracą i mogą skupić się na czynnościach o większej wartości dodanej;
  • Elastyczność programowania - łatwe programowanie i uruchamianie za pomocą free-drive i interface’u graficznego pomaga bez wysiłku zmieniać aplikacje i szybko dostosowywać się do zmian w procesie produkcyjnym.
„Wprowadzenie Lexium Cobot to krok milowy w kierunku systemów robotycznych nowej generacji. Tradycyjne roboty przemysłowe mogą być bardzo skuteczne w dokładnym i konsekwentnym wykonywaniu operacji, które są powtarzalne i uciążliwe dla pracowników - jednak ich szybkość i moc sprawiają, że nie nadają się do pracy „ramię” w ramię z ludźmi” - tłumaczy Marek Grzegorczyk, Industrial Automation Product Application Leader. „Technologia Lexium Cobot została zaprojektowana właśnie do współpracy z ludźmi. Oferuje szybki zwrot z inwestycji, łatwą integrację bez kosztów związanych z poważnymi zmianami procesów, a także pomaga uczynić zakłady produkcyjne bardziej zwinnym, produktywnym i bezpieczny środowiskiem” - podsumował Marek Grzegorczyk.

www.se.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP