www.przemysl-polska.com
INTERROLL

Oddział sprzedaży globalnej i usług firmy Interroll pod nowym kierownictwem

Sant'Antonino, Szwajcaria, 30 czerwca 2020 r. Firma Interroll ogłosiła, że od 1 lipca do zarządu firmy wejdzie Maurizio Catino, przejmując funkcję wiceprezesa oddziału sprzedaży globalnej i usług. Zastąpi na tym stanowisku dr. Christophera Reinkemeiera, odchodzącego z Interroll.“Oczekujemy dobrej współpracy z Maurizio Catino, który ma w naszej firmie ugruntowaną pozycję jako silny lider pracujący na rzecz wzmocnienia pozycji rynkowej Interroll,” powiedział Paul Zumbühl, prezes Grupy Interroll. “Na dotychczas zajmowanych stanowiskach w Interroll budował bardzo dobre relacje z klientami i cieszył się dużym zaufaniem zarządu.”

Catino ukończył inżynierię elektroniczną na Politechnice w Turynie w 2002 r. Posiada kilkuletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Zaczynał karierę w grupie FCA, gdzie był zaangażowany w projekty związane z analizą kosztów i optymalizacją produkcji. Catino rozpoczął swoją karierę ”sprzedażową” w branży automatyki jako menedżer ds. kluczowych klientów globalnych z branży motoryzacyjnej w jednej z japońskich firm. W 2013 roku dołączył do Interroll i z sukcesem otworzył nowy włoski oddział jako dyrektor generalny, a następnie objął stanowisko menadżera działu Global Industry dla rynku motoryzacyjnego i opon. Od 2018 r. do dziś Catino zajmował stanowisko starszego dyrektora ds. sprzedaży globalnej i usług.

Dr Christoph Reinkemeier zdecydował się opuścić Interroll, aby skorzystać z nowych możliwości. Odchodzi pod koniec czerwca. Reinkemeier dołączył do grupy Interroll w 2011 roku jako wiceprezes wykonawczy ds. globalnej sprzedaży i usług oraz członek zarządu. Podczas swojej kadencji z powodzeniem ustanowił nową strukturę globalnej sprzedaży Interroll i wprowadził strategię “one face to the customer”.

“Dr. Christoph Reinkemeier znacząco przyczynił się do silnego wzrostu obrotów firmy, tworząc udany system zarządzania i sprzedaży,” powiedział Paul Zumbühl. "W imieniu całego kierownictwa grupy chciałbym podziękować dr Reinkemeierowi za jego wielkie zaangażowanie i osiągnięcia, dzięki którym pomógł utorować drogę do zrównoważonego rozwoju firmy oraz życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłości."


Oddział sprzedaży globalnej i usług firmy Interroll pod nowym kierownictwem
Oddział sprzedaży globalnej i usług firmy Interroll pod nowym kierownictwem
Fot: Maurizio Catino (z lewej) zastąpi dr. Christopha Reinkemeiera (z prawej) na stanowisku wiceprezesa oddziału sprzedaży globalnej i usług oraz członka zarządu grupy. 

 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP