www.przemysl-polska.com
Leuze PL

Uruchomienie nowej fabryki Leuze w Malezji

Po trwającej zaledwie 16 miesięcy budowie firma Leuze otwiera swój nowy zakład produkcyjny w Malakce (Malezja). Już wkrótce będą tam produkowane czujniki Leuze na lokalny rynek azjatycki. Istnieje na nie duży popyt w elektronice, technologiach solarnych oraz w automatyce laboratoryjnej.

Uruchomienie nowej fabryki Leuze w Malezji
Wrażenia z Malakki (Malezja): Nowa fabryka Leuze została otwarta w lipcu. Prawie 100 nowych Sensor People rozpoczęło pracę. Kolejnych 100 lokalnych pracowników zostanie zatrudnionych w pierwszej fazie rozbudowy.

W oparciu o dane z roku 2020, sprzedaż grupy elektronicznej Leuze powinna podwoić się po raz kolejny do 2025 roku. Dla nas, specjalistów od czujników budowa nowego zakładu produkcyjnego Leuze w Malakce (Malezja) stanowi kluczowy element globalnej strategii wzrostu. Budowa nowego obiektu, w którą zaangażowanych było wielu lokalnych partnerów, rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. Już po 16 miesiącach – w kwietniu 2022 roku – zakład został ukończony i po udanym etapie rozruchu ma zostać oficjalnie otwarty w lipcu.


Uruchomienie nowej fabryki Leuze w Malezji


Uruchomienie nowej fabryki Leuze w Malezji
 
Rozbudowa struktury produkcyjnej firmy Leuze
Aby sprostać wysokiemu globalnemu zapotrzebowaniu na swoje czujniki oraz zapewnić krótkie terminy dostaw, Leuze do końca roku planuje podwoić swoje moce produkcyjne. W tym celu firma realizuje strategię opartą na organizacji produkcji w wielu miejscach. "Nie tylko pozwoli nam to jeszcze bardziej zwiększyć nasz potencjał realizacji dostaw, ale umożliwi również optymalizację międzynarodowej logistyki firmy" – wyjaśnia Sebastian Raible, dyrektor zarządzający Leuze electronic Malaysia i kierownik projektu budowy obiektu. Nowy zakład w Malezji zasadniczo powiela układ głównego zakładu produkcyjnego znajdującego się w siedzibie Leuze w Owen/Teck (południowe Niemcy). "Wszystkie nasze zakłady na całym świecie tworzone są według takiego samego planu. Centra robocze są konstruowane, testowane a następnie budowane według wzoru najpierw w Niemczech, a następnie stosowane na całym świecie" – wyjaśnia Jochen Wimmer, Dyrektor Zarządzający Leuze electronic group. W Malezji produkty są wytwarzane głównie na lokalny rynek azjatycki.


Uruchomienie nowej fabryki Leuze w Malezji
 
Nowy zakład produkcyjny tworzy miejsca pracy
Większą część nowego zakładu stanowią obiekty produkcyjne i logistyczne o powierzchni 4 500 metrów kwadratowych. Dodatkowe 1 000 metrów kwadratowych przeznaczone jest na cele administracyjne. W drugiej fazie możliwa jest rozbudowa na powierzchni do 7 000 metrów kwadratowych. Początkowo zatrudniono prawie 100 nowych, miejscowych pracowników. W związku z rozwojem zakładu, w pierwszej fazie rozbudowy zatrudnionych zostanie kolejnych 100 osób. Następni pojawią się w drugiej fazie rozbudowy.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP