www.przemysl-polska.com
Pilz News

JEDNOLITY STANDARD KOLEJOWY DZIĘKI ADAPTEROWI EULYNX

Dzięki adapterowi EULYNX chcemy przyspieszyć cyfryzację przemysłu kolejowego. W tym celu współpracujemy z ProRail, największym operatorem infrastruktury kolejowej w Holandii. Powstanie adaptera EULYNX jest ważnym etapem w dążeniu do stworzenia otwartego rynku kolejowego opartego na cyfrowych systemach sterowania pociągiem.

JEDNOLITY STANDARD KOLEJOWY DZIĘKI ADAPTEROWI EULYNX

System automatyki PSS 4000 firmy Pilz stanowi bazę sprzętową dla adaptera EULYNX. Dzięki specjalnym modułom kolejowym, system PSS 4000 jest już wykorzystany do sterowania i monitorowania w szerokim zakresie zastosowań kolejowych. Można go wykorzystać do przekształcenia sygnałów przychodzących, na przykład do lub z nastawni, w polecenia sterowania, w oparciu o protokół komunikacyjny RaSTA. Sygnały te mogą być następnie interpretowane przez urządzenie końcowe – w tym przypadku rozjazdy.

13 największych europejskich operatorów, w tym Deutsche Bahn, ProRail Niederlande i SSB Schweiz, połączyło siły w ramach europejskiego projektu EULYNX. Celem inicjatywy jest opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów dla technologii modułowych nastawni. W projekcie badawczym uczestniczą operatorzy, uniwersytety i inni partnerzy.

www.pilz.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP